Ceragem

Medicínsky certifikované termoakupresúrne masážne lôžko je určené na regeneráciu a relaxáciu. Je to liečebná pomôcka, ktorá zahŕňa masáž, chiropraktiku, moxovanie, termoterapiu a akupresúru súčasne. Spojenie týchto metód účinne pôsobí na svaly, chrbticu, kosti a kĺby, krvný obeh, na nervovú sústavu, a psychiku.

40 minútová masáž prebieha najprv natiahnutím celej chrbtice od kostrče až ku hlavovým kĺbom, potom liečivé nefritové kamene zastavujú v mieste akupresúrnych bodov. Počas masáže dochádza k naťahovaniu a narovnávaniu chrbtice aby mohli nervové zväzky, ktoré z nej vychádzajú bez poškodenia fungovať a prenášať informácie medzi mozgom a všetkými orgánmi v tele. Uvoľňovaním nervových koreňov a pôsobením akupresúrnych bodov sa zlepšuje funkcia vnútorných orgánov. Pri masáži dochádza k optimálnemu tlaku váhou vlastného tela. Chrbtica je hlavným „producentom“ krvných buniek. S rastúcim vekom sa ich tvorba v červenej kostnej dreni kostí v rôznych častiach tela znižuje. Pomocou Ceragem lôžka ich produkcia v stavcoch chrbtice zostáva stabilná aj vo vysokom veku. Tým sa posilní imunitný systém, znížia sa zápalové procesy a psychické napätie a zaktivujú sa regeneračné procesy. 

Vnútorný projektor uvoľňuje chrbticu a odstraňuje bolesti  súvisiace s nedostatkom pohybu, nesprávnym držaním tela a zlými návykmi. Tlak nefritových kameňov a infračervené žiarenie prenikajúce do kĺbov a svalov nôh zmierňuje ich bolesti  spôsobené stálym tlakom od chôdze, státia a cvičenia. 

Externé projektory umožňujú prenikanie infračerveného žiarenia do všetkých častí ľudského tela. Epoxid-karbónové panely umiestnené v hlavnom i v prídavnom matraci tiež generujú infračervené žiarenie, čím zvyšujú celkovú účinnosť masáže na celé telo vrátane končatín.

Celkový účinok je umocnený jemnými vibráciami vysokých frekvencií zeleného jadeitu, ktoré privedú organizmus do harmonickej jednoty. Liečivá sila jadeitu má blahodárny vplyv na plodnosť. Pomáha liečiť obličky - upravuje zlú filtráciu krvi a odvodňovanie tela. Posilňujú nervový a imunitný systém, funkciu srdca, krvného obehu, podporujú  funkciu sleziny, pečene a obličiek. Podporuje látkovú výmenu a funkciu žliaz, liečbu infekčných ochorení, žltačky a pomáha znižovať vysokú telesnú teplotu. Jadeit zmierňuje priebeh chrípky. Pomáha liečiť žalúdočné a zažívacie problémy a koliku. Pomáha pri nočných morách a nespavosti. Tíši bolesti hlavy a migrény. Pomáha odstraňovať nadmerné potenie psychického charakteru. Ženám pomáha odstraňovať citové blokády, ktoré im často bránia pri otehotnení.  Pozitívne stimuluje funkciu nadobličiek. Dlhé vlny infračerveného tepla pomáhajú organizmu odstraňovať z buniek škodlivé toxické látky a čistiť krv. Masáž pôsobí priaznivo aj pri odstraňovaní celulitídy.

CERAGEM lôžko aplikuje na organizmus človeka fyzikálne podnety ako je teplo a tlak, ktoré pôsobia dvojako. Priamo, tak že ovplyvňujú fyzikálne a biochemické pochody v tkanivách a nepriamo, reflexne, to znamená sprostredkovane, cez nervový a endokrinný systém

Reakcie organizmu na tieto podnety sú:

1. metabolické: v tele sa uvoľňujú aktívne látky ako sú histamín, bradykinin, serotonin

2. reflexné: cestou nepodmienených a podmienených reflexov dochádza k vzniku reflexných zmien v tkanivách,

3. hormonálne: aktiváciou hypotalamo hypofyzárneho systému a produkciou beta endorfínov.

Indikácie

Ceragem je osvedčenou metódou v liečbe bolesti a deformácie chrbtice, bolesť krížov, kĺbov, ramien, stuhnutý krk, zvýšené napätie svalov, poškodenie medzistavcových platničiek, lumbago, ischias, hernia, nesprávny sklon panvy, osteopénia, osteoporóza, artritída, artróza, tenisový lakeť, degeneratívne ochorenia, choroby vnutorných orgánov, všeobecná regenerácia, , prevencia trombózy, poruchy spánku, nadmerný stres, depresia ,astma, migréna, poruchy potencie, reuma, poruchy krvného obehu a metabolizmu, problémy krvného tlaku, regulácia výmeny tukov, diabetes, vysoká hladina cholesterolu, problémy s trávením, poruchy činnosti štítnej žľazy, psychická vyčerpanosť, oslabená imunita, časté močenie, časté zápaly, dýchacie problémy a pľúcne ochorenia, poruchy plodnosti, chronická únava, apatia, oslabená imunita, skleróza multiplex, cievna mozgová príhoda a i.

Kontraindikácie

Terapia na CERAGEM lôžku sa neodporúča v tehotenstve, deťom do štyroch rokov, štyri až päť mesiacov od operácii chrbtice, pri aktívnych malígnych ochorenia 

Možné prechodné reakcie organizmu na terapiu

Pri všetkých pozitívnych účinkoch sa môžu (ale nemusia) počas alebo po terapii na CERAGEM lôžku vyskytnúť fyzické reakcie organizmu, ktoré nie sú až tak príjemné. Treba ich chápať ako normálne reakcie tela, ktoré sa zvyčajne opäť rýchlo vytratia a sú všeobecne dobrým znamením toho, že telo na liečbu reaguje.

Najčastejšie fyzické reakcie na Ceragem terapiu sú únava, svalová horúčka, bolesti hlavy, ľahké závrate, hnačka alebo zápcha,  mierne zvýšená telesná teplota.

 Všetky spomínané reakcie zvyčajne zmiznú do jedného až troch dní, najneskôr po jednom týždni.

Ďalšou typickou reakciou môžu byť bolesti, ktoré človek pred začiatkom terapie nemal. Tieto špecifické bolesti sa objavia po terapii cez regeneráciu nervov, pretože sa chrbtica spolu so svalmi natiahli a narovnali. Niekedy môže totiž chrbtica „stuhnúť“ a zmeniť sa tak, že niektoré nervy, ktoré z chrbtice vychádzajú, nie sú viac funkčné. Ostávajú pod tlakom, čo znamená, že prestanú posielať signály o bolesti do mozgu. Prostredníctvom Ceragem terapie (rolovanie a naťahovanie spolu s chiropraktickým efektom) sa tlak na nervy opäť uvoľní. Až do doby, kým sa nervy úplne nezregenerujú, môžeme pociťovať bolesti. Tento proces môže trvať dlhšie v závislosti na predošlom poškodení nervov. K tomu človek potrebuje trpezlivosť, vytrvalosť a dôveru v samoliečebné schopnosti svojho organizmu. Pri uvedených reakciách je potrebné dodržiavať pitný režim.

Trakčná lavica

Preventívne a liečebné využitie pri bolestiach a ochoreniach chrbtice a pohybového systému. Trvalé jednostranné zaťažovanie, či už v polohe v sede, alebo pri státí, vedie postupne k preťažovaniu a následne k poškodzovaniu najviac preťažovaných častí tela.

Ide najmä o:

 • krvný obeh dolných končatín
 • preťaženie medzistavcových platničiek
 • preťaženie bedrových kĺbov
 • preťaženie vnútorných orgánov (pri nadmernom sedení)

Obrátená poloha na autotrakčnom lehátku, vyrovnáva tieto dôsledky preťaženia tým najprirodzenejším a najefektívnejším spôsobom.

Účinky 

 • zlepšuje celkovú statiku chrbtice, pričom napráva jej poruchy: v obrátenej polohe sa svaly rýchlo uvoľnia a chrbtica sa citeľne predĺži už po niekoľkých minútach. Toto predĺženie je spôsobené znovu nasávaním tekutiny do jadra platničky, ktoré vyživuje chrupavku. Tým dochádza k regenerácií medzistavcových platničiek.
 • má vynikajúce účinky na tráviace orgány, žľazy a peč
 • naťahuje skrátené svaly a šľachy dolných končatín, uvoľňuje kĺby
 • má pozitívne účinky na nervový systém a krvný obeh
 • pôsobí preventívne proti kŕčovým žilám a hemeroidom.
 • pomáha pri bolesti hlavy a migréne: obrátená poloha zachováva, poprípade obnovuje pružnosť kapilár
 • pozitívne pôsobí na pľúca: obrátená poloha upravuje radikálnym spôsobom dýchanie. Uľahčuje hlboký výdych tlakom orgánov na bránicu, tým je horná časť pľúc dobre ventilovaná a to je pre zdravie zvlášť dôležité.

Kontraindikácie

 • pri vážnych srdcových problémoch (infarkt myokardu, ťažké vrodené srdcové  vady...)
 • pri stavoch po mozgovej mŕtvici
 • pri bolestiach hlavy vzniknutých po zápale mozgových blán
 • pri zelenom očnom zákale
 • pri akútnom stave po zlomeninách stavcov
 • po čerstvých operáciach medzistavcových platničiek
 • pri hemofílií
 • pri ťažkej cukrovke
 • po operácií lebky
 • pri ťažkých psychických stavoch
 • pri trvale vysokom tlaku
 • pri nadmernej činnosti štítnej žľazy
 • pri vážnych vnútorných chorobách ( akútne zápaly a pod...)