Breussova masáž

Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresurných bodov a chrbtice, ktorá uvoľňuje tlak na platničky, uvoľňuje napäté svaly i šľachy. Je to priama masáž chrbtice, preto sa veľmi dobre dopĺňa s Dornovou metódou, ale je vhodná aj samostatne pri bolestiach chrbtice, pri závažnejších stavoch, aj pri klasickej alebo inej masáži zameranej na chrbticu.

Táto technika regeneruje platničky a uľavuje od bolesti, nabíja chrbticu novou jemnou energiou. Po nanesení oleja sa oblasť chrbtice zakryje a klient relaxuje 15-20 min. Ľubovníkový olej prenikne svalstvom, svaly zmäknú a prekrvia sa, spazmy sa uvoľnia, olej prenikne až ku medzistavcovým platničkám.

Počas masáže dochádza k uvoľňovaniu medzistavcových platničiek – stavce sa posúvajú od seba, aby sa vytvorilo viac miesta pre platničky. Na túto masáž sa používa výhradne ľubovníkový olej, ktorý vyživuje platničky. Túto masáž odporúčame aplikovať aspoň 2x do týždňa.

Upozornenie: Ľubovníkový olej obsahuje hypericín, ktorý v kontakte so slnečnými lúčmi vyvoláva fotosenzibilitu (svrbenie, sfarbenie kože, zápal kože). Preto po Breussovej masáži s týmto olejom neodporúčame opaľovanie ani solárium, a to nasledujúcich 24 hodín po masáži!