Mgr. Lucia Oravecová

0944 217 271

Fyzioterapiou sa zaoberám od roku 2009, študovala som na IFBLR v Piešťanoch a neskôr na Lekárskej fakulte v Košiciach. V rámci skvalitňovania služieb svoje vzdelávanie neustále rozširujem na odborných školeniach a seminároch vo fyzioterapii, masážach, detoxikácii organizmu, tradičnej čínskej medicíne a rôznych alternatívnych metódach.

Revital som otvorila v roku 2012 v Leviciach a od roku 2018 som sa rozhodla presunúť svoje pôsobenie do Košíc. Náplňou mojej práce je poskytovanie služieb v oblasti zdravia a starostlivosti o ľudské telo, najmä o pohybový systém človeka.

Mali by sme si byť vedomí, že v prípade dlhoročných a neriešených zdravotných problémov sa môžu ťažkosti tzv. reťaziť. Znamená to, že ľudský organizmus je natoľko múdry, že si nefunkčnú jednotku nahrádza inou, ešte fungujúcou. Samozrejme ak sa problém opäť nerieši, začnú sa na tele objavovať a pribúdať ďalšie poruchy. Každý zdravotný problém a ochorenie má svoju príčinu, nedeje sa to bezdôvodne ani náhodne. Niečo nerobíme správne a je potrebné to zmeniť, v tom nám nepomôžu lieky ani operácia lebo problém sa skôr či neskôr môže objaviť znova, práve preto je dôležité odstrániť príčinu, eliminovať rizikové faktory a zabezpečiť prevenciu. V tomto procese Vám podávam pomocnú ruku so zárukou odbornosti a skúsenosti. 

Vzdelanie

2006 – 2009
UCM Inštitút fyzioterapie,
balneológie a liečebnej rehabilitácie

2010 – 2012
UPJŠ Lekárska fakulta

2012 – 2016
1.škola tradičnej čínskej medicíny

Školenia

Klasická a športová masáž
Bankovanie
Mckenzie metóda
SM systém
Funkčná manuálna medicína
Dornova metóda a Breussova masáž
Thajská masáž
Reflexná masáž chodidla
Metamorfná technika

Skúsenosti

2009 – 2010
Nemocnica s poliklinikou Levice

2014 – 2017
Zdravá energia

2015 – 2017
Basketbalový klub Levickí Patrioti

2012 – 2018
REVITAL CENTRUM Levice

od 2017
Revital - fyzioterapia a masáže, Košice

Bc. Ján Kuzmiak

0948 726 875

Fyzioterapiu som začal študovať v roku 2002 na SZŠ Kukučínova v Košiciach a štúdium ukončil v 2008 na Lekárskej fakulte UPJŠ v Košiciach ako Bakalár fyzioterapie. V rámci celoživotného vzdelávania som absolvoval rôzne kurzy.

Od roku 2009 sa intenzívne venujem práci ako fyzioterapeut v fyziatricko-rehabilitačných ambulanciách.

Mám dlhoročnú prax a skúsenosti s rôznymi poruchami pohybového aparátu v oblasti ortopédie, traumatológie, chirurgie, neurológie, reumatológie. Tak isto kladiem dôraz na prevenciu, úpravu pohybových stereotypov, zlepšeniu držania tela a kompenzáciu jednostrannej záťaže.

V dnešnej dobe je najväčším škodcom pre pohybový aparát stolička (a topánka). Statické sedenie na stoličke preťažuje nielen chrbticu ale aj váhonosné kĺby formou neaktivity. Ďalším dôležitým vedľajším nedostatkom pri sedení je potláčanie nášho základného stereotypu, branicoveho dýchania. To spôsobuje preťaženie paravertebrálnych svalov v dolnej hrudnej a driekovej oblasti, stuhnutie hrudnej chrbtice a preťaženie šijových svalov a krčnej chrbtice. Ak už statické sedenie vymeníme za aktívne napríklad na fit lopte a budeme sa venovať pravidelnemu prirodzenému pohybu (plavanie, lezenie, behanie), tak aj napriek tomu môže dojsť k mikrotraume, blokáde alebo preťaženiu určitého segmentu pohybového aparátu. Ak nad tým mávneme rukou, tak budú vznikať zreťazenia a poškodzovanie ďalších segmentov pohybového systému. Včasnou návštevou fyzioterapeuta sa danému zreťazeniu dá zabránit.

Vzdelanie

2005 – 2008
UPJŠ Lekárska fakulta Košice, Bakalár fyzioterapie

2006 – 2009
SZŠ Kukučínova Košice, Diplomovaný fyzioterapeut

Školenia

Kinesiotaping

Posturomed, Propriomed

Dynamická neuromuskulárna stabilizácia
DNS: A / B / C / D

Skúsenosti

2009 – 2018
FRO ambulancia poliklinika Východ, Košice

2018 – 2020
Falck Healthcare, Košice

od 2020
Revital - fyzioterapia a masáže, Košice

Rezervujte si svoj termín pohodlne cez online rezervácie

Maja Ronto

 

Vzdelanie a dlhoročná prax zdravotnej sestry ma inšpirovalo k zameraniu sa na prevenciu a prepojenie možností s masážnymi a alternatívnymi metódami v oblasti zdravia a starostlivosti o ľudské telo.


Masážami sa zaoberám od roku 2007 a priebežne som svoje vzdelanie rozširovala na odborných školeniach masáží, alternatívnych metódach a jogových seminároch na Slovensku aj v zahraničí.

Vzdelanie

 

Stredná zdravotná škola
odbor zdravotná sestra

Prešovská univerzita
odbor Ošetrovateľstvo v komunite

Školenia

Klasická a športová masáž
Reflexná masáž chodidiel
Medová masáž
Lymfodrenážna masáž
Bankovanie
Bambusová masáž
Mäkké techniky
Indická antistresová masáž hlavy
Tradičná havajská masáž
Lektor jogy

Skúsenosti

Nemocnica s poliklinikou Bojnice DSS a ŠZ Komárno, Partizánske, Košice
Wellness Patince
Grandhotel Permon
Wellness hotel Chopok
Wellness Privilege
Masážny salón Anahata
Kúpele Luhačovice
Revital - fyzioterapia a masáže