DNS metóda

(Dynamická neuromuskulárna stabilizácia)

Prázdny

Koncept DNS metódy je založený na princípe vývojovej kineziológie, teda na neurofyziologických aspektoch motorického systému. Je to terapeutický a diagnostický koncept, ktorý využíva znalosť kľúčových princípov ľudskej motoriky. Veľa pohybových chýb vzniká v prvom roku života. Ak sa pohybové programy nespustia správne, napríklad svaly na jednej strane tela sa u dieťaťa zapoja horšie ako na druhej alebo brušné svaly sa nezapoja dobre v koordinácii s chrbtovými svalmi, dochádza k jednostrannej degenerácii, skolióze, a rôznym pohybovým problémom, ktoré sa neskôr prejavia bolesťami. Ďalšie ťažkosti vznikajú následkom úrazov a jednostranným preťažovaním pri športe, chybným tréningom alebo dlhodobým sedením.

Tu sa prepájajú teoretické znalosti v diagnostike – vyšetrenie, testovanie, analýza pohybu a praktický nácvik cvičenia v správne prevedenom pohybe. Pri terapii sa snažíme o úpravu pohybových stereotypov efektívnym zapojením svalov v dokonalej súhre spolu s aktiváciou hlbokého stabilizačného systému. Pohybové stereotypy si budujeme od útleho detstva a nie vždy ideálne. Pri cvičení DNS dochádza k preprogramovaniu zlých pohybových stereotypov na tej najvyššej úrovni riadenia pohybu.

Súčasťou je tiež nácvik správneho stereotypu dýchania, ktorý zohráva významnú rolu v udržiavaní a stabilizácie chrbtice ako celku v jej neutrálnom postavení. Je to veľmi dôležité, pretože od správnej funkcie chrbtice sa odvíja aj správna funkcia končatín.

Prázdny
Prázdny

Terapia je určená pri:

  • chybnom držaní tela u detí a dospelých
  • skolióze
  • bolestiach chrbtice a kĺbov
  • pooperačných stavoch
  • artróze
  • neurologických a ortopedických ochoreniach
  • na zlepšenie koordinácie pohybu v športe
Prázdny
Prázdny

REZERVáCIA

Rezervujte si svoj termín pohodlne online

Prázdny

adresa

Toryská 3
040 11 Košice

KONTAKT

NA OBJEDNÁVKY

Pondelok - Piatok
8:00 - 20:00

Prázdny

Copyright © 2023 revital. Ochrana osobných údajov. Webstránky na platforme ATK vytvorila Reklamná agentúra VIZUAL ®

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...