Masáže

Masáže sú väčšinou vnímané ako príjemná forma uvoľnenia, majú však aj
vynikajúce rehabilitačné a terapeutické účinky.

Rezervujte si svoj termín pohodlne cez online rezervácie

Má mimoriadny význam pri liečení chorôb a ich prevencii, pôsobí proti únave, posilňuje zdravie a zvyšuje celkovú odolnosť organizmu. Je vhodná naozaj pre každého.

Je špecifický druh klasickej masáže. Masáž uvoľní svaly, vyladí svalové napätie, zlepší krvný obeh a povzbudí lymfatický obeh, pretiahne spojivové tkaniva kĺbov. Tento typ masáže je prevedený vo vyššom tempe s väčšou intenzitou tlaku i frekvencie jednotlivých ťahov.

Touto metódou sa dosahuje maximálneho prekrvenia postihnutého miesta s následným odstránením toxických a únavových látok. Používa sa pri chronických stuhnutiach svalstva, akútnych „seknutiach“ šije, pod lopatkami, či v oblasti krížov.

Kamene boli využívané pre svoju schopnosť pomáhať liečiť, odoberať negatívnu energiu, odstrániť bolesť, stimulovať akupresúrne body už pred tisícročiami v starej Číne a Indii.

Je to metóda posilňovania detoxikačného procesu nášho organizmu a imunitného systému. Čím silnejšia je naša životná energia, tím silnejší imunitný systém máme.

Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresurných bodov a chrbtice, ktorá uvoľňuje tlak na platničky, uvoľňuje napäté svaly i šľachy. Je to priama masáž chrbtice, preto sa veľmi dobre dopĺňa s Dornovou metódou, ale je vhodná aj samostatne pri bolestiach chrbtice, pri závažnejších stavoch, aj pri klasickej alebo inej masáži zameranej na chrbticu.

Reflexná masáž chodidiel

Na chodidle je premietnutý celý ľudský organizmus. Nachádzajú sa tam reflexné zóny, ktoré sú spojené s vnútornými orgánmi  a s  pohybovým systémom.  Pri reflexnej masáži sa pôsobí priamo reflexný bod a na receptor, ktorý pomocou reflexného oblúka pôsobí na orgán, ktorý stimuluje k činnosti. Masáž pôsobí relaxačne a hlavne stimuluje  činnosť  vnútorných orgánov.Posilňuje sa imunitný, tráviaci, vylučovací, dýchací, nervový a lymfatický systém.

Masáž rúk s parafínovým zábalom

Zábal rúk v teplom parafíne má blahodarne účinky na suchú a popraskanú pokožku Pôsobí relaxačne spolu s masážou uvoľňuje svaly a kĺby, prehrieva a zlepšuje krvný obeh. Prispieva k zmierneniu bolestí pri artritíde a zlepšuje pohyblivosť prstov.

Je príjemná, relaxačná, jemná a veľmi účinná metóda pre odblokovanie tráum a schém vytvorených v období prenatálneho vývoja.

Ručne vyrobené sviečky z bavlneného plátna a včelieho vosku sa používajú ako doplnková liečba pri akútnych aj chronických problémoch.  Odstraňujú nahromadenú energiu a patologické blokády v  bioenergetickom systéme, čím sa spustí proces vypudzovania nežiadúcich škodlivín, zápalov a procesov ošetrovanej oblasti.

 

Masáže

Masáž by si mali dopriať ľudia s bolesťami chrbta, tí, ktorí sa stretávajú so zníženou pohyblivosťou alebo trpia stresom a nedostatkom energie.

Ideálny stav je, pokiaľ masáž pôsobí preventívne, namiesto riešenia konkrétneho problému je skôr relaxáciou. Telu sa uľaví aj po jednorázovej masáži, ale pri pravidelných návštevách 1x za 1 až 2 týždne budete pozorovať zlepšenie nálady, zvýšenie kondície, príliv energie a chuti do života. Dôkladné premasírovanie tela zlepší pohyblivosť. Masáž celkovo priaznivo vplýva na oporno-pohybový aparát.

Pôsobenie masáže na organizmus a naše celé telo:

Mechanickým pôsobením rozumieme pomoc organizmu (krvný obeh, tok lymfy, látková premena...), uľahčenie návratu žilovej krvi a miazgy z periférie smerom k centru. Zlepšením žilového návratu sa rýchlejšie okysličuje krv (lepšie vyživovanie), urýchľuje obeh i v tepnách, a vylučujú splodiny látkovej premeny zrýchleným prietokom obličkami. Mechanicky je možné rozrušiť i usadeniny solí v tkanivách a uľahčiť ich vstrebávanie.

Chemické pôsobenie sa vysvetľuje uvoľňovaním chemických látok, ktoré sú schopné meniť priesvit drobných ciev a vplývať na organizmus. Všeobecne sa tieto látky nazývajú „podobné histamínu“ (taktiež aj uvoľňovanie acetylcholínu a adrenalínu). V našom tele nastávajú chemické reakcie.

Reflexné pôsobenie má účinok prostredníctvom nervovej sústavy. Podstatou tohto mechanizmu je možnosť masážou vyvolávať povrchové i hĺbkové reflexy. Dráždením receptorov, ktoré umožňujú rozoznávať fyzikálne a chemické zmeny, sa dostredivými nervovými dráhami odovzdávajú informácie do CNS. Tento tok informácií, plynúcich pri masáži do mozgu a miechy, vyvoláva reakcie prostredníctvom nervových dráh v celom organizme.

Priamy vplyv na kožu zlepšuje jej vlastnosti (pružnosť, odolnosť, prekrvenie, vyživovanie, uvoľnenie žliaz, správna termoregulácia...). Taktiež sa odbúrava a spomaľuje tvorba pomarančovej kože – celulitídy.

Svalstvo má prostredníctvom masáže prívod kyslíka, živín, ovplyvňuje sa svalový tonus, zlepšuje výkon. Podľa starších sledovaní môže masáž viesť alebo napomôcť aj k hypertrofii svalstva (t.j. narastaniu masy svalového tkaniva).