Športová masáž

 

Prázdny

Je špecifický druh klasickej masáže. Masáž uvoľní svaly, vyladí svalové napätie, zlepší krvný obeh a povzbudí lymfatický obeh, pretiahne spojivové tkaniva kĺbov. Tento typ masáže je prevedený vo vyššom tempe s väčšou intenzitou tlaku i frekvencie jednotlivých ťahov. Vhodná je hlavne po nadmernom zaťažení, u netrénovaných pred výkonom, takisto aj pri dostavení sa tzv. svalovice po výkone.

Športová a rekondičná masáž (nazývaná aj Švédská) - používa sa u zdravých výkonných športovcov, tiež aj u športovcov laikov ako bežný doplnok ich prípravy. Ovplyvňuje celkovú zdatnosť, výkonnosť a odolnosť športovca, udržuje dobrú fyzickú a psychickú kondíciu. Skracuje regeneračnú dobu svalov a odstraňuje únavu po fyzickej záťaži.

Pokiaľ sa prevedie pred výkonom, hlavnou úlohou je uviesť telo športovca do pohotovostného stavu. Masážou sa mechanicky rozprúdí krv a zvýší sa srdečná činnosť. Srdce okysličuje krv, ale pretože športovec leží, kyslík sa nespotrebováva. Po takejto masáži je športovec pripravený sa postaviť na štartovaciu čiaru a predzásobený kyslík spotrebovať Táto masáž je razantná, rýchla.

Po výkone sa prevádza naopak kľudná a nie tak energická masáž relaxačná. Hlavným zmyslom takejto masáže je dať telu možnosť odpočinku. Vhodnou masážnou technikou sa zo svalov vytlačuje krv i so splodinami látkovej výmeny, zodpovedné za pocit únavy.

Rekondičná masáž je najdôležitejšia užívaná masáž pre regeneráciu organizmu. Používa sa pre uvoľnenie svalov a ako prevencia bolesti pohybového aparátu

Prázdny

REZERVáCIA

Rezervujte si svoj termín pohodlne online

Prázdny

adresa

Toryská 3
040 11 Košice

KONTAKT

NA OBJEDNÁVKY

Pondelok - Piatok
8:00 - 20:00

Prázdny

Copyright © 2023 revital. Ochrana osobných údajov. Webstránky na platforme ATK vytvorila Reklamná agentúra VIZUAL ®

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...