Terapia sviečkami

Prázdny

Ručne vyrobené sviečky z bavlneného plátna a včelieho vosku sa používajú ako doplnková liečba pri akútnych aj chronických problémoch. Odstraňujú nahromadenú energiu a patologické blokády v bioenergetickom systéme, čím sa spustí proces vypudzovania nežiadúcich škodlivín, zápalov a procesovv ošetrovanej oblasti. Sviečky fungujú na princípe komínového efektu. Horiaca sviečka vytvára podtlak, ktorý cez rozšírené krvné a lymfatické cievky a za pomocou účinných látok rozpúšťa a vyťahuje toxíny, škodlivé látky a usadeniny, ktoré sa prilepia na vnútornú stenu sviečky. Daná časť sa detoxikuje, lieči a energia lepšie preteká cez daný orgán. Odplavením usadenín sa zápal a s ním sprevádzaná bolesť postupne znižuje, následkom čoho sa liečené miesto začína regenerovať.

Telové sviečky

Telové sviečky sa prikladajú na ľubovoľné miesto alebo akupunktúrny bod, nie však na oblasť srdca, otvorenú ranu, sliznice, pri tehotenstve a na temeno hlavy. Telové sviečky pomáhajú zmierňovať miestne zápaly a liečiť svalové a reumatické bolesti, bolesti chrbtice a hlavy, choroby z nachladnutia, tráviace ťažkosti, problémy s dýchaním atď. Svojim detoxikačným účinkom posilňujú imunitný systém.

Ušné sviečky

Prostredníctvom ušnej sviečky sa prečisťuje lymfatický systém celého tela. Ušné sviečky treba aplikovať na obidvoch stranách, aj keď sa problémy zdajú byť jednostranné. Uľavujú pri liečení nahromadeného hlienu v horných dýchacích cestách, pri nádche, po zápale ucha, hučaní, šumení, zaľahnutí v ušiach, vyrovnávajú tlak v ušiach, uvolňujú zvukovody od nahromadeného ušného mazu. Tiež sa využívajú pri nedoslýchavosti, bolestiach hlavy, migréne, nespavosti a nachladnutí. V uchu sa nachádzajú reflexné body všetkých orgánov, a teplo horiacej sviečky stimuluje tieto body, ktoré ovplyvňujú rôzne nervové dráhy spojené s orgánmi.

Po aplikácii zostanú na papieriku okolo sviečky drobné nečistoty. Jemný prášok znamená baktérie, opuchy … hrudky v prášku – ich farba môže určiť ich pôvod, problém a chorobu.

Žlté a zelené – hnis, ružové a červené– krvné zrazeniny a tromby, sivé a čierne sú kamene a piesok. Sviečka dokáže rozhýbať zastavený hlien v čelných dutinách. Silný ťah dokáže tiež roztrhnúť cystu alebo vytiahnuť infekčné ložisko z ucha alebo iných podkožných tkanív.

Sviečkovať je možné akýkoľvek zdravotný problém

  • bolesti hlavy, migrény
  • únava očí
  • hluchota, tinitus
  • bolesti chrbtice, blokády
  • bolesti kĺbov
  • tráviace problémy
  • gynekologické problémy
  • relaxačne, zlepšenie psychiky

Princíp pôsobenia

Zapálená sviečka sa priloží cez gázu na pokožku. Dym sa podtlakom pretlačí najprv pokožkou do podkožia, kde sa na účinnú látku naviaže usadený odpad. Komínovým efektom sa po zahriatí sviečky obráti ťah a dym začne stúpať a zároveň vyťahovať usadeniny z tela von.

Ľudským telom prúdi pozitívna, životodarná energia v energetických dráhach (meridiánoch). Z rôznych dôvodov dochádza k blokádam na jednotlivých dráhach, energia stagnuje, neprúdi a objavujú sa rôzne ťažkosti. Pri horení sa vytvára podtlak a tým sa vyťahuje negatívna energia zo zablokovaného miesta. Pozitívna energia má tak opäť voľnú cestu pre svoju činnosť.

Sviečka sa prikladá priamo na bolestivé miesto alebo na akupunktúrne body či reflexné zóny. Ušné sviečky sa vkladajú do uší. Účinok sviečky sa posilní viacnásobným sviečkovaním v priebehu dňa.

Prázdny

REZERVáCIA

Rezervujte si svoj termín pohodlne online

Prázdny

adresa

Toryská 3
040 11 Košice

KONTAKT

NA OBJEDNÁVKY

Pondelok - Piatok
8:00 - 20:00

Prázdny

Copyright © 2023 revital. Ochrana osobných údajov. Webstránky na platforme ATK vytvorila Reklamná agentúra VIZUAL ®

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...